Shovel Knight powraca w „puzzlowej przygodzie” Pocket Dungeon

A Shovel Knight Dig pojawi się w przyszłym roku.

Główna przygoda Łopaty Rycerza może się już skończyć, ale to nie znaczy, że jest już gotowy, by wyskoczyć z reflektorów; twórca Yacht Club Games zaprezentował najnowszy spin-off: „mash-up przygodowe puzzle” Shovel Knight Pocket Dungeon.

Pocket Dungeon, współpraca między deweloperem Vine i Yacht Club Games, oferuje barwną mieszankę łamigłówek i pełzania po lochach – sedno polega na tym, że Shovel Knight może swobodnie poruszać się po każdym odgórnym etapie na jednym ekranie i musi wyczyścić grupy sąsiadujących wrogów z szybkim uderzeniem pika w celu przejścia do następnego obszaru.

Rozgrywka

„Grupuj wrogów razem, aby zmasować łańcuchy, chwytając klucze, ulepszenia i mikstury w celu uzupełnienia zdrowia!”, Wyjaśnia Yacht Club, a zmarszczki wokół tej podstawowej przesłanki pojawiają się w postaci nowych przedmiotów, wyposażenia i bitew z bossami. Dodatkowo obiecano w sumie 10 grywalnych bohaterów z uniwersum Shovel Knight, każdy z własną unikalną mocą i stylem gry.

Recenzja gry

Pocket Dungeon Shovel Knight, w którym znajduje się nowa ścieżka dźwiękowa Jake Kaufmana, będzie zawierać tryb fabularny dla jednego śmiałego poszukiwacza przygód, a także tryb dla dwóch graczy skupiający się na bezpośredniej rywalizacji. Nie ma jeszcze słów na temat platform wydania ani daty premiery Shovel Knight Pocket Dungeon, ale mam nadzieję, że Yacht Club wkrótce przekaże dodatkowe informacje.

Gdzie indziej Yacht Club zaoferował niewielką aktualizację wcześniej ujawnionego innego podziału spinningowego Shovel Knight, Shovel Knight Dig. Deweloper twierdzi, że prace nad tą przygodową grą zręcznościową idą dobrze, a gra ma się ukazać w przyszłym roku.