Batman: The Enemy Within, Sonic Generations prowadzą gry Xbox ze złotem na marzec

Plus Shantae: Half-Genie Hero i więcej.

Marzec już prawie nadszedł, co oznacza, że ​​subskrybenci Xbox Live Gold mają nową serię tytułów, na którą czekają w ramach inicjatywy Microsoft z Gold Games. Na froncie Xbox One jest Batman: The Enemy Within Telltale Games, a także Shantae: Half-Genie Hero, podczas gdy marcowe oferty Xbox 360 to Sonic Generations i Castlevania: Lord of Shadow 2

Batman: The Enemy Within po raz kolejny widzi Mrocznego Rycerza, któremu towarzyszą znane przygody Telltale w stylu „wskaż i kliknij”, kontynuując narrację ustaloną w sezonie 1.

Rozgrywka

Shantae: Half-Genie Hero, tymczasem, zapewnia kolejny solidny, wspaniale zaprezentowany wpis w dobrze ocenianej serii platformowej 2D WayForward, łącząc porywające przewijanie boczne z lekką progresją Metroidvanii, zbudowaną wokół mocy transformacyjnych Shantae.

Jeśli chodzi o marcowe oferty Xbox 360, Castlevania: Lords of Shadow 2 to raczej rozczarowująca kontynuacja ciężkiego bojowego ponownego uruchomienia przygody dewelopera MercurySteam. „Jest zakładnikiem historii, którą źle opowiada, i więźniem w tępym miejskim labiryncie, który nie chce stać się charakterystycznym placem eksploracyjnym” – napisał Christian Donlan z Eurogamer w 2014 roku.

Sonic Generations to jednak znacznie silniejsza propozycja, łącząca przewiewną platformę z bocznym przewijaniem inspirowaną kultowym jeżem i rodzajami przejmujących ekranów 3D, które określają jego późniejszy, nie, dzień. Efekt końcowy to nieco chwiejny, ale wciąż ujmujący wysiłek.

Recenzja gry

„Generacje dźwiękowe wciąż nie robią wiele, aby odwieść nas od tego, że najlepsze dni jeża to odległe wspomnienia”, napisał Tom Bramwell w 2011 r., „Ale przynajmniej jest to godny hołd dla nich, uchwycony subtelniejszymi elementami trwałego uroku oryginalnego Jeża chociaż wciąż popada w nieład ze swoich słabości. ”

Jeśli ci się spodoba, Batman: The Enemy Within można pobrać bezpłatnie w ramach Games With Gold od 1 marca do 31 marca, a Shantae: Half-Genie Hero jest bezpłatny od 16 marca do 15 kwietnia. Castlevania jest dostępna od 1 marca do 15 marca, a Sonic Generations działa bezpłatnie od 16 marca do 31 marca.