Niewidomy bohater Assassin’s Creed Gold zapewnia idealną formułę do dramatu audio

Assassin’s Creed nie jest obca innym formom opowiadania historii, ale wśród półek z książkami, stosów powieści graficznych i samotnego Blu-ray z filmu Michaela Fassbendera nie ma czegoś takiego jak Assassin’s Creed Gold. Ośmioczęściowy dramat audio stworzony i wydany przez Audible, Gold to przyjemna mieszanka zwykłych historycznych shenaniganów z serii gier wideo – to uczucie, że mieszasz się z kluczowymi postaciami historycznymi – za sprawą hollywoodzkiego talentu, który pomaga ci w tym.

A przynajmniej tak słyszymy

Seria audio Assassin’s Creed Gold
Wyłącznie dla: Audible
Dostępność: już dostępna
Gwiaździsta obsada Golda obejmuje Star Wars: Rogue One Riz Ahmed i Buffy the Vampire Slayer Anthony Head, którzy odpowiednio ukradli serial jako ślepy zabójca Omar Khalid i kochający jabłka naukowiec Sir Issac Newton. Obaj wspólnie walczą z podrabiającym spiskiem, który pozostawia po sobie ślad ciał. Tymczasem w dzisiejszej historii Gold potomek Khalida, Aliyah Kahn (Tamara Lawrence z No Offence) – działa jako jego bohater, wspomagany przez znane twarze zabójcy, takie jak mocny serial Shaun Hastings (zawsze obecny Danny Wallace).

rozgrywka

Historia zaczyna się w znany sposób – Kahn zostaje złapana przez osoby zajmujące się zabójcami, dzięki czemu jej genetyczne wspomnienia można eksplorować za pośrednictwem Animusa. Kahn, kochający pokera oszust ze złotym sercem, jest tak rozwiniętym współczesnym bohaterem, jak kiedykolwiek Assassin’s Creed. Oczywiście nie mówi to zbyt wiele, ale słyszymy wystarczająco dużo o jej życiu w trakcie podróży do przeszłości i wokół nich, że równowaga pomiędzy obecnymi i historycznymi historiami jest większa niż od dłuższego czasu. Istnieją również podobieństwa do jej doświadczeń, niejako – ona jest ofiarą niedawnej bańki kryptowalutowej, podczas gdy jej przodek pomaga Newtonowi zbadać spisek mający na celu destabilizację brytyjskiej gospodarki za pomocą fałszywych monet. A jej refleksje na temat rasizmu, na którym Khalid stawiał czoła w przeszłości, jako dziś kolorowa osoba, są dobrze obserwowane.

Jak zawsze w Assassin’s Creed, w historycznej części opowieści naprawdę leży zabawa. Gdy Kahn po raz pierwszy wchodzi do Animusa, by odwiedzić wspomnienia przodka, jest oszołomiona faktem, że nic nie widzi – dopóki nie dowie się, że Omar Khalid był ślepy. Tak więc z perspektywy tylko audio Khan słyszy przeszłość – świadomą decyzję autora Anthony’ego Del Col’a dla tej serii Audible. Pomysł ten nigdy nie jest odgrywany jako sztuczka – zamiast tego ślepota Khalida czyni jego umiejętności jako Zabójcy tym bardziej imponujące, efekty dźwiękowe w dramatyzacji tej serii są tym ważniejsze, że reprezentują sposób, w jaki jego zmysły o wysokim zabójcy wykrywają otaczający świat mu.

Khalid, zabójca, został wysłany, aby pilnować łatwo rozpraszającego się Newtona i upewnić się, że wykorzenił źródło epidemii podrabiania w Anglii. Spokojne, pewne dźwięki Riza Ahmeda jako Khalid są idealną folią dla ekscytującego, ekscentrycznego Newtona Antony’ego Heada – postaci, której warstwy mogą stopniowo się rozwijać w miarę postępu serii, a zwłaszcza po jego bliskim związku z matematykiem Nicolasem Fatio de Duillier jest wprowadzony później. Chociaż Newton może nie jest tak dobrze znany, jak niektóre inne postacie Assassin’s Creed, jego wizerunek tutaj jest uprzejmą – choć upartą i lekko mizantropijną – postacią o dobrej strukturze.

12,859 thoughts on “Assassin’s Creed Gold